Measures to be taken within the framework of Mobilefest 2021 – Covid 19.

The measures to be taken against the Covid-19 pandemic at the Mobilefest – Digital Technologies Fair and conference to be held at the Istanbul Congress Center between 11-13 November, 2021 will be implemented in accordance with the standards set by T.O.B.B and the Ministry of Health, the details are as follows:

Fuar alanının tüm giriş ve çıkışları kontrol alına alınacak
Fuar alanına girişte ve fuar alanında katılımcılar, ziyaretçiler ve görevliler maske kullanacaklar. İhtiyaç halinde vermek üzere yeterli miktarda maske bulunacak.
Katılımcılar, ziyaretçiler ve görevlilerin tümünün fuar alanına girişi için HES kodu alması zorunlu olacak ve girişten önce HES kodu sorgulanacak.
Fuar alanına girişte katılımcılar, ziyaretçiler ve görevlilerin ateşinin ölçülmesine yönelik tedbirler alınacak. Ateşi 38 derece ve üzerinde olanların fuara girişine izin verilmeyecek ve sağlık kuruluşuna yönlendirilecekler
Hasta, hastalık belirtisi gösteren katılmcı ve görevliler fuar alanına alınmayacak
Fuar alanına girişte ve stantlarda el antiseptiği bulundurulacak
Fuar alanında katılımcılar, ziyaretçiler ve görevliler dahil kişi sayısı 10m2’ye bir kişi olacak şekilde ayarlanacak. Bu kapasiteye ulaşınca yeni ziyaretçi alınmayacak, kapıdakiler sosyal mesafe kuralına göre bekletilecekler.
Fuar alanında anonslar, videolar, dijital ekranlar ve panolarla Covid-19 kapsamında uyulması gereken kurallar belirli aralıklarla aktarılacak.
İçerde ortak kullanım amacıyla gazete, dergi v.s bulundurulmayacak. Sadece katılımcılar tarafından bireysel olarak stantlarda verilen broşürlere izin verilecek.