14-16 Ocak 2021 / İstanbul Kongre Merkezi
Mobil Uygulama
English

Yves Van Ingelgem

Kurucu @ Zensor

Yves Van Ingelgem, 1981 yılında Mechelen'de (Belçika) doğdu. Gerçek mühendislik ruhundan hareketle, Brüksel'deki Vrije Universiteit Brüksel'de Kimya / Malzeme mühendisliği eğitimi almaya başladı.
Edinilen bilgi mühendislik problemlerini fırsata çevirme arzusunu tetikledi. Bu yıllarda, maddi bozulma konusunda geniş bir bilgi birikimi olduğu için, derinlemesine bilgi biriktirmek ve davranışlarını araştırmak için güvenilir yöntemler geliştirmek üzere doktora projesinde yer almaya karar verilmiştir. Doktora bitiminde, bu yöntemlerden birinin, benzersiz bir algılama teknolojisine doğru gelişme potansiyeli olduğu açıktı.
Dolayısıyla Yves, Brüksel Hükümeti'nden bir SOIB (Brüksel'de Spin-Off) başvurusunda bulunmuştur. Bu hibe girişimci tutkusu olan araştırmacıların akademik olarak geliştirilen bir fikri bir şirkete dönüştürmelerini sağlar. Bu hibeden elde edilen fonlar, ilk prototipleri oluşturmak ve gerçekçi bir iş planı oluşturmak için sensörün daha fazla onaylanması için kullanılmıştır.
Projeyi başarıyla tamamladıktan sonra, Zensor Ağustos 2013'te başlatıldı ve bu arada resmen VUB bir Spin-Off şirketi oldu. Şu anda müşterilerine çok parametreli, entegre, sağlık izleme çözümleri ile yapılarının ve tesislerinin ömrünü daha uzun, daha güvenli ve daha verimli hale getirmelerinde yardımcı olmaktadır. Hedef pazarlar temel olarak yenilenebilir enerjidir (açık deniz rüzgarı) ve ayrıca altyapı ve üretim endüstrisidir. Bunlar, risk azaltma ve bakım optimizasyonu için doğru araçlar ile sağlanmakta, yüksek teknoloji algılayıcıyı saf fizik ve makine öğrenme yaklaşımlarına dayanan gelişmiş veri analitiği ile birleştirmektedir: ulaşılabilir Endüstri 4.0.

Bülten Aboneliği

En son haberleri almak için bültenimize abone olun!