14-16 Ocak 2021 / İstanbul Kongre Merkezi
Mobil Uygulama
English

İlker Ergen

Genel Müdür @ Ingame Group
İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ergen, profesyonel kariyerine 2000 yılında IXIR firmasında başladı. Ardından Siemens’te 5 yıl çalıştıktan sonra kariyerine ajans tarafında devam etti.
Rafineri reklam ajansında 3 yıl çalıştıktan sonra Estima Araştırma ve Danışmanlık şirketinde Dijital Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Dijital dönüşümün önemli isimlerinden olan Ergen, sonraki kariyer adımında telekomünikasyon sektöründe devam etti.
8 yıl boyunca Turkcell’de farklı sorumluluklar alarak en son Dijital Kanallar Direktörü olarak çalıştı. Turkcell’deki deneyimlerinden sonra tekrar ajans tarafına döndü ve faaliyetlerini GroupM’de Dijital Operasyonlar Direktörü olarak sürdürdü.
Dijital dönüşüm ve pazarlama alanında farklı sektörlerde sorumluluklar ve yaklaşık 20 yıllık bir deneyime sahip olan İlker Ergen, 2019 yılının Ekim ayında, çatısı altında Madbyte Games, Boombyte Games, Elite Games Stüdyo gibi oyun yapım şirketleri ve oyun yayıncısı Lokum Games’i barındıran InGame Group Genel Müdürü olarak atandı. Ergen, aynı zamanda tüm dünyada 26 milyondan fazla oyuncuya sahip olan ve tamamı Türk mühendisler tarafından üretilen ilk Türk yapımı MMOFPS oyunu Zula’nın yerel ve global stratejilerine yön verecek ekibin yönetiminden sorumlu olacak.

Bülten Aboneliği

En son haberleri almak için bültenimize abone olun!