14-16 Ocak 2021 / İstanbul Kongre Merkezi
Mobil Uygulama
English

Mobilefest'te 3. Gün: Yapay Zeka Hayatımıza Nasıl Etki Ediyor?

23 Kasım 2019, Cumartesi

3. günü geride bırakan Mobilefest'in üçüncü gününde de gündem teknoloji ve mobil uygulamalar ekosistemineydi. İlk gün teknolojinin gelecekteki yeri üzerine yapılan konuşmalarda ikinci gün 5G paneli ve startupların iş modelleri öne çıktı. Mobilefest'in üçüncü gününde ise ele alınan konular arasında yapay zeka, lokasyon pazarlaması, nöromarketing, robotik, blockchain, inovasyon ve nesnelerin interneti konuşuldu.

Dünyanın ilk mobil uygulaması Mobilefest'in üçüncü gününde de heyecan dolu ve ilham verici konuşmalar ilgiyle takip edildi. Girişim sahipleri ve sektör profesyonellerinin sunumlarıyla teknolojiye yön verilen panellerin yapıldığı Mobilefest'in startup alanları ve eğlenceli aktiviteleri yoğun ilgi gördü. Türkiye'de ilk kez mobil dünyaya dair profesyonel bir yaklaşımla düzenlenen Mobilefest'te ziyaretçiler hayatı kolaylaştıran birçok uygulamayı yakından deneyimleme şansı buldu. Eğitim, oyun, tekstil, turizm, ulaşım gibi farklı kategorilerde uygulama geliştirmiş girişimciler hem uygulama dünyasına merak duyanlarla hem de sektörün önde gelen isimleriyle bir arada bulunurken, kurumsal şirketler fayda odaklı birçok yeni girişimi de yakından tanıma fırsatı buldu.

Yapay Zeka Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?

Teknoloji, girişimcilik, inovasyon ve mobil odağında ilerleyen oturumlarda 3. günün öne çıkanı yapay zeka oldu. Hemen herkesin merak ettiği, geleceğin önemli hamlelerinden biri olan yapay zeka üzerine konuşmalar büyük ilgi gördü. Eğitimde sağlığa, alışverişten seyahate kadar hemen her kategoride kullanım alanı olan ve kişiselleştirilmiş teknolojinin gelecekteki işaretlerini bugünde veren yapay zeka, kurumsal şirketlerin ve startupların ana gündemleri arasında yer aldı.

Mobilefest'in Gündem Belirleyen Oturumları

3. gününde Mobilefest yenilikçi konuşmalarıyla ilgi gördü. Günün ilk oturumu Neurons Inc. markasından COO Mike Storm ile başladı ve heyecan verici anlatımıyla sinirbilim mobil reklamcılığı nasıl etkileyebilir sorusuna yanıt arandı.

Kolektif House & KATALOQ markalarının kurucusu Arda Yiğithan Orhan’dan ‘’Yapay Zeka, Robotik ve Etik’’ konularının detayları da Mobilefest'in üçüncü gününde ilgi gören konuşmaların başında yer aldı. Yapay zekanın gelecekte hayatımızı nasıl şekillendireceği ve gelecek öngörülerinin şimdiden kendini gösterdiği örnekler Orhan'ın sunumuyla izleyicilere aktarıldı.

Son yılların ilgi çekici konularından biri de şüphesiz blockchain. Sanal para olarak bilinen blockchain, farklı bir içerikle ele alındı. Mobilefest'in ilgi gören oturum başlıkları arasında yer alan ’Blockchain Dijital Dönüşüm’ konusunu 101Blockchains markasının Kurucu Genel Müdürü Aviv Lichtigstein dinleyicilere aktardı.

Mobilefest'in 3. gününde sektörün önde gelen profesyonelleri farklı başlıkları gündeme aldı. Öneri, çalışma prensipleri, yeni fikirler ve çözümler ile birçok kurumsal firma alanlarındaki deneyimlerini ziyaretçileriyle paylaştı. Neodigital & DİMES & PepsiCo & Unilever markaları ile ‘’Pazarlamada İnovasyon’’ başlığı Mobilefest'in 3. gününde konuşulan konulardan bir diğeri idi.

Mobilefest'in ilham verici içeriklerinden biri ise Zensor markasının kurucusu Yves Van Ingelgemen tarafından yapıldı. Industrial internet of things / Endüstriyel Şeylerin İnterneti konulu oturum büyük ilgi görürken, hayatımızı etkileyen teknolojinin detaylarına inilerek farklı bir düşünsel yolculuk yapıldı.

Teknoloji ile iç içe geçen alanlardan biri de eğitim. Mobilefest'in oturumlarında eğitim konusu da tüm bileşenleriyle incelendi. İstanbul Kültür Üniversitesi akademisyenlerinden Gökhan Gündem ve IPPA Communications markasının yönetici ortağı Fatmanur Erdoğan ‘’Teknoloji Eğitimin Geleceğini Nasıl Şekillendiriyor?’’ sorusuna cevap aradı.

Mobilefest'i üçüncü gününde ilgi gören bir diğer konuşmayı ise SAS markası Analitik İş Çözümleri Lideri Tuba İslam yaptı. 'Yapay Zeka ile Veriden İş Değeri Yaratmak' başlıklı konuşmasında İslam, yapay zekanın kullanıldığı alanlardan örnekler vererek fayda yaratan bir yapay zeka modelini nasıl oluşturabiliriz sorusunu da örneklerle anlattı.

Mobilefest'in üçüncü günündeki gerçekleşen oturumların sonuncusu ise Blesh markası Managing Director’ü ve CEO'su Gözde Alemli tarafından yapıldı. Gözde Alemli'nin teknoloji ve lokasyon odaklı çözümler üzerine yaptığı konuşmasındaki başlığı ise ‘’Lokasyon Teknolojisinin Geleceği’’ oldu.

Mobilefest 21-24 Kasım tarihlerinde Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat merkezinde.

Bülten Aboneliği

En son haberleri almak için bültenimize abone olun!