14-16 Ocak 2021 / İstanbul Kongre Merkezi
Mobil Uygulama
English

Mobilefest'te 2. Gün: Telekomünikasyon Sektörünün Devleri Buluştu

22 Kasım 2019, Cuma

Türkiye’de yapılan ve dünyanın ilk mobil uygulama fuarı olarak teknoloji ve startup dünyasının nabzının attığı Mobilefest’in ikini gününde de muhteşem konuklar ve yaratıcı içerikler katılımcılarla buluştu. Farklı kategorideki mobil uygulama sahibi girişimciler ile sektöre yön veren profesyonellerin bir arada bulunduğu Mobilefest’in ikinci gününde '5G ve İleri Teknolojilerle Geleceğe Bakış Paneli' ve startup sunumları büyük ilgi gördü.

Telekomünikasyon Sektörünün Devleri Buluştu

Uzun yıllar sonra ilk kez bir arada teknoloji üzerine görüşleriyle aynı panelde yer alan Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone'un genel müdürleri merakla beklenen 5G üzerine düşüncelerini paylaştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'ın moderatörlüğünde ilerleyen panelde Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan; "Gelecek 5 yılda gelişmiş ülkelerde yüzde 50'nin üzerinde kişi şebekeye bağlı bir cihazla yaşayacak. Önümüzdeki 5 yılda 5G hizmeti alan 1,5 milyara yakın tüketici olacak. Bunların çoğunluğu bilgisayar kullanmayacak" derken Türk Telekom Genel Müdürü Ümit Önal; "Yeni, daha önce yapılmamış bir projeye ya da çalışmaya atılırken cesaretle hareket ederseniz ve kendinize  güvenerek fikirlerinizi kanıtlamaya gayret edersiniz, atıldığınız her alanda başarıya ulaşacağınızı bilin" şeklinde düşüncelerini paylaştı. Vodafone Türkiye'nin Genel Müdürü Colman Deegan ise bir ülkede teknoloji benimsendiği zaman büyük girişimlerin söz konusu olduğunu belirterek, Türkiye'de çok dinamik ve dijitale meraklı bir pazar bulunduğunu ifade etti. Girişimciler İçin Tavsiyeler

Mobilefest'i ikinci gününde odak noktası startup dünyası oldu. Alanında başarılı çalışmalara imza atan girişimciler startuplar için ve startup olmayı düşünenler için deneyimlerinden yola çıktıkları birçok tavsiyede bulundu. Startup alanında yer alan girişimler ile sektörün önde gelen profesyonellerinin iç içe olduğu Mobilefest'te ödüle layık görülen girişimler ödüllerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan aldı. 


Mobil Dünya ve Girişimcilik İçerikleri Başrolde

Mobil uygulama ekosisteminin geniş kapsamda ele alındığı Mobilefest, teknoloji meraklıları ve girişimciler için ilham veren birçok içeriği ele aldı. Kendi girişimini hayata geçirmiş isimlerden girişimcilere ilham veren konuşmalar yoğun ilgi gördü. 

Mobilefest 21-24 Kasım tarihlerinde Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde...

Bülten Aboneliği

En son haberleri almak için bültenimize abone olun!