14-16 Ocak 2021 / İstanbul Kongre Merkezi
Mobil Uygulama
English

Serdar Kodal

Kurucu Ortak @ Omuz

Serdar Kodal- OMUZ’un Kurucu Ortağı
 
E-Ticaret, Mobil Uygulama, Yazılım Geliştirme, Finans ve Denetim konuları başta olmak üzere bir çok girişimciliği olan Serdar Kodal, Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Nebraska Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır.
 
1998 yılında ABD’de MetLife şirketinde Finans Temsilcisi olarak çalışan Serdar, MBA diplomasını aldıktan sonra New Jersey’de JD Services’da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.2001 ile 2004 yılları arasında Ekvator’da yeni bir şirket kurarak JD Services’da Genel Müdür olarak çalışmıştır.
 
2004 yılında girişimciliğe ilk adımını yazılım geliştirme şirketi olan Sorsware Bilişim şirketi ile atmıştır. Sorsware Bilişim bugüne kadar 50’den fazla şirket için 100’den fazla proje geliştirmiştir. Girişimciliği çok seven Serdar aynı yıl bir denetim şirketi olan SORS Bilgi Denetim Hizmetleri’ni kurucu ortak olarak kurmuştur. Girişimcilik deneyimlemelerine çok farklı bir sektör olan film yapımcılığında devam etmiştir. 2016 yılında yeni bir girişimde daha bulunan Serdar Türkiye’nin Kazandıran Sosyal Medya Platformu olan OMUZ ve Kişiselleştirilmiş Paylaşımlı Harita uygulaması olan MAPPTICK mobil uygulamalarını geliştiren Muzlu Bilişim’i kurmuştur.
 
Serdar’ın aynı zamanda fintech Startup’ı olan HASO (Hemen Al Sonra Öde), eğitim sektörüne yönelik STUDYAWAY (Uluslararası Üniversite Platformu) ve online uzmanlık eğitimi olan SONSUZ ODA projelerinde girişimleri bulunmaktadır.

Bülten Aboneliği

En son haberleri almak için bültenimize abone olun!